برای جستجو کلید اینتر را فشار دهید.

مزایای رپورتاژ آگهی چیست؟

مزیت سئوی استفاده از رپورتاژ آگهی چیست؟ در پاسخ باید گفت که  لینک دادن به وب سایت شما از طریق یک سایت خبری معتبر، از یک سمت یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو و رتبه سایت و از سمت دیگر موجب بازدید بیشتر و بهتر سایت و مطالب شما می‌گردد که کمک قابل توجهی به بالا رفتن رتبه سایت شما می‌کند از دیگر مزایای رپورتاژ آگهی این است که به علت ظاهر غیرتبلیغاتی اش، خیلی راحت می توان موارد زیادی را بیان کرد.

می توانید از کسب و کار خود تعریف کنید، حقایقی را بگویید که پیش از این نگفته اید، از آمار و ارقام پیشرفت کسب و کار خود بگویید و نتیجه آن هم این می شود که چون افراد با دید تبلیغ به آن نگاه نمی کنند، می توانند به این گزاره ها اعتماد کنند.

 اگر کمی خلاقیت داشته باشید از این فرصت استفاده می کنید و در رپورتاژ خود برای مخاطب یک نیاز ایجاد می کنید، نیازی که پاسخ آن محصول یا خدمات شما می باشد. چون مخاطب از ابتدا به دید یک محتوای مفید به پست شما نگاه می کند، بنابراین اگر واقعا اطلاعات مفیدی به وی بدهید و بتواند به درستی یک نیاز در وی ایجاد کنید، احتمال اینکه به مشتری شما تبدیل شود افزایش می یابد.

احتمال خوانده شدن زیاد

معمولا اگر بخواهید یک رپورتاژ آگهی در سایتی ثبت کنید، باید در سایتی این کار را انجام دهید که بازدید زیادی دارد و از آنجایی که رپورتاژ در لابلای محتواهای عادی سایت مقصد درج می شود، بنابراین همانند سایر پست ها، بازدید زیادی جذب می کند.

البته توجه کنید که نمودار بازدید زمان رپورتاژ هم همانند سایر محتواهای سایت می باشد. یعنی در لحظه انتشار و تا مدتی بعد از آن بازدید فوق العاده زیاد است اما با گذشت زمان بازدید تا حدودی کم شده و پس از مدتی به یک حد ثابت می رسد و دیگر تغییر نمی کند. اما در هر صورت این اتفاقات احتمال خوانده شدن رپورتاژ آگهی شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

البته محتوای شما باید یک عنوان و مقدمه جذاب داشته باشد تا خوانندگان را جذب و سپس در آن صفحه ماندگار کند.

اگر رپورتاژ آگهی تان نگارش خوبی نداشته باشد، نباید انتظار یک بازخورد رویایی داشته باشید.

افزایش اعتبار و برندینگ شما

اعتبار و برندینگ یکی از مهم ترین عواملی هستند که بدون شک هر کسب و کاری به آن نیازمند است.

یکی از راه های رسیدن به اعتبار، حضور در رسانه های مطرح در حوزه کاری مربوطه می باشد. به عنوان مثال اگر در حوزه فناوری فعالیت می کنید، اینکه زومیت مقاله ای درباره شما بنویسد، می تواند فوق العاده بر روی برندینگ شما تاثیر بگذارد.

رپورتاژ آگهی دقیقا چنین کاری برای شما انجام می دهد.

شاید واقعا رسانه های مطرح صحبتی از شما نکنند اما شما با پرداخت هزینه رپورتاژ، می تواند محتوای خود را در سایت آنها منتشر کنید و نکته اینجاست که عموم کاربران به این موارد توجهی نمی کنند و فقط چشم آنها محتوای شما را در یک سایت مطرح می بیند و همین کافی است.

بنابراین اگر به فکر افزایش اعتبار و برندینگ کسب و کارتان هستید، رپورتاژ آگهی را جز یکی از ابزارهای خود قرار دهید.

هزینه به صرفه تر

هزینه کمی که  برای رپورتاژ آگهی در مقایسه با هزینه های سنگینی که سایر انواع تبلیغات دارد، فوق العاده به صرفه است.

کوچکترین بنر در یک سایت نسبتا شناخته شده، هزینه چندمیلیونی برای شما خواهد داشت و بعد از مدتی هم پاک خواهد شد. اما در رپورتاژ شما با هزینه خیلی کم می توانید محتوایی درج کنید که بصورت دائمی باقی خواهد ماند. بنابراین شک نکنید که یکی از مزایای رپورتاژ آگهی هزینه پایین و به صرفه آن می باشد.

موثر در سئو وب سایت

سئو یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی برای اکثر کسب و کارهاست و رپورتاژ آگهی تاثیر فوق العاده شدیدی می تواند بر روی سئو سایت شما بگذارد.

در واقع اکثر رپورتاژهایی که برندهای مختلف در وبسایت های خبری یا مجله های اینترنتی ثبت می کنند، به هدف برندینگ و افزایش بازدیدکننده و PR و … نیست، بلکه هدف فقط و فقط بهبود وضعیت سئو می باشد.

اما علت این تاثیر شدید در سئو چیست؟

همانطور که می دانید بک لینک ها یکی از عوامل موثر در بهبود وضعیت سئو سایت شما هستند و اگر از وبسایت های معتبر بک لینک دریافت کنید، گوگل رتبه سایت شما را افزایش می دهد.

در رپورتاژ آگهی هم همین اتفاق می افتد  یک ساعت معتبر و پربازدید در حوزه کاریتان به شما لینک می دهد و گوگل اینطور تصور می کند که آنها به صورت خودجوش درباره شما صحبت کرده اند. بنابراین اینطور نتیجه می گیرد که وبسایت شما ارزش زیادی دارد و به همین دلیل رتبه شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد. البته تکنیک های سئو خارجی بیشتری وجود دارد که می تواند تاثیر رپورتاژ بر روی سئو را چندین و چند برابر کند.

حضور با واسطه در گوگل

بله درست است، اگر وبسایت اصلی خودتان رتبه ۱ را کسب کند، طبیعتا بازدهی بهتری دارد اما اگر نمی توانید و باید هزینه های گزافی را متحمل شوید، توصیه من به شما این است که بگذارید رپورتاژ آگهی تان رتبه ۱ را بگیرد، چرا که در نهایت کاربر را به سایت شما سوق می دهد.

البته قضیه فقط سئو نیست، قضیه بازدید رپورتاژ شما هم هست.

اگر کاری کنید که رپورتاژتان به خوبی رتبه بگیرد، باعث می شود که بیشتر و بیشتر دیده شود و در نتیجه بیشتر به اهداف خود خواهید رسید.

محتوایی همیشگی و غیرقابل حذف

یکی دیگر از بهترین مزایای رپورتاژ آگهی ، انتشار دائمی آن است. یعنی حداقل در اکثر وبسایت ها به این شکل است که رپورتاژ خبری شما هیچ گاه حذف نمی شود. رپورتاژ شما می تواند رتبه بگیرد و چون هیچگاه حذف نمی شود، بنابراین به صورت دائمی می تواند برای شما مخاطب جذب کند.

از لحاظ سئو هم که نگاه کنیم، بک لینک های دائمی تاثیر فوق العاده ای دارند.

بنابراین از هر جنبه ای به این موضوع نگاه کنیم، می بینیم که دائمی بودن رپورتاژ و پاک نشدن آن یک مزیت فوق العاده بزرگ است.