چطور برای مقالات جدید لینک سازی کنیم

تقویت مقالات جدید با لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی بهترین و ایمن ترین روش برای تقویت یک صفحه از سایت و بهبود جایگاه آن در نتایج جستجو است.

بسیاری از سایت های اینترنتی با توجه به میزان رقابت و سختی کلمات کلیدی هدف نیازی به لینک سازی خارجی نداشته و با رعایت استانداردهای سئو تکنیکال، ارائه محتوای با کیفیت و توجه به لینک سازی داخلی می توانند جایگاه مناسبی در نتایج جستجو داشته باشند.

ربات های گوگل برای درک ارتباط موضوعی صفحات و تشخیص میزان اهمیت و اعتبار صفحات از لینک ها استفاده میکنند. زمانیکه ربات ها وارد یکی از صفحات سایت شما میشوند کلیه لینک های قرار گرفته در آن صفحه را بررسی کرده و ارزش و اعتبار آنها را با توجه به متن لینک شده (Anchor Text) افزایش میدهند.

معمولا زمانیکه یک محتوای جدید را به سایت اضافه میکنیم تلاش میکنیم تا با لینک دادن به مقالات قدیمی تر یا صفحات ارزشمند سایت به رشد جایگاه آنها نیز کمک کنیم ولی این مقالات جدید نیز نیازمند لینک سازی و افزایش اعتبار هستند. برای آنها چه راه حلی وجود دارد؟

در گذشته مقاله ای برای بهبود سئو سایت با استفاده از مقالات قدیمی منتشر کرده ایم ولی در این مقاله یک تکنیک بسیار کاربردی و البته ساده را به شما معرفی میکنیم تا شانس کسب جایگاه برای مقالات جدید سایت را افزایش دهید.

مقالات جدید چه لینک هایی دریافت میکنند؟

با انتشار هر محتوای جدید در سایت عملا بخشی از فرآیند لینک سازی داخلی به صورت اتوماتیک انجام میشود. مهمترین فضاهایی که مقالات جدید در آنها نمایش داده شده و لینک سازی داخلی اتفاق می افتد عبارتند از:

1- صفحه اصلی سایت

معمولا صفحه اصلی هر سایت مهمترین و ارزشمندترین صفحه از نظر اعتبار برای لینک سازی داخلی است. در بسیاری از سایت ها فضایی برای نمایش آخرین مقالات در صفحه اصلی در نظر گرفته شده است و هر محتوای جدید به محض انتشار یک لینک داخلی از این صفحه دریافت میکند.

مشکل اصلی زمانی ایجاد میشود که با انتشار مقالات جدید عملا این بخش به روز رسانی شده و لینک داخلی به آن مقاله دیگر وجود ندارد. در نتیجه نمیتوان به عنوان یک راه حل دائمی به آن نگاه کرد.

تبادل بازدید سایت

2- صفحات دسته بندی یا برچسب

هر محتوای جدید احتمالا در یک یا چند دسته و برچسب مختلف قرار میگیرد. این صفحات با توجه به لینک سازی های داخلی و خارجی معمولا ارزش و اهمیت زیادی داشته و تاثیر مستقیم بر سرعت ایندکس و افزایش اعتبار مقالات جدید خواهند داشت.

صفحات آرشیو تعداد محدودی از مقالات جدید را نمایش میدهند و بعد از انتشار هر مقاله جدید یکی از موضوعات قرار گرفته در آن به صفحه دوم انتقال می یابد. مقالاتی که در اولین صفحه آن دسته یا برچسب هستند بیشترین ارزش و اعتبار را از نظر لینک سازی داخلی دریافت میکنند. پس این فضا نیز در زمان انتشار یک مقاله بسیار مهم است ولی به مرور ارزش و تاثیر خود را از دست میدهد.

3- نمایش مقالات مرتبط در صفحه سایر مقالات

در بسیاری از سایت ها همانند وبسیما فضایی برای نمایش مقالات مرتبط در نظر گرفته شده است. در برخی سایت ها این بخش آخرین مقالات سایت را نشان داده و در برخی دیگر آخرین مقالات همان دسته بندی نشان داده میشود.

عملا با انتشار یک محتوای جدید ممکن است تعداد زیادی لینک از سایر صفحات سایت برای آن ایجاد شود. ولی به مانند صفحه اصلی و صفحات دسته بندی این فضا نیز به مرور تغییر کرده و مقالات جدیدی جایگزین آن میشوند.

جمع بندی

به طور کلی میتوان گفت؛

لینک سازی داخلی در فضاهای ثابت ارزش و تاثیر بسیاری دارد ولی به مرور زمان و با انتشار مقالات جدید این اثربخشی کمرنگ خواهد شد.

در نتیجه نمیتوان به این روش ها بسنده کرد و باید راه حلی دائمی و کاربردی برای رفع این مشکل پیدا کنیم. به نظر شما بهترین راه برای حل این مشکل چیست؟ درست حدس زدید؛ لینک سازی از محتوای سایر مقالات به این مقاله جدید.

لینک هایی که درون متن یک مقاله قرار گرفته اند تا همیشه باقی مانده و ارزش و تاثیر آنها به مرور زمان از دست نمیرود. سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که از چه مقالات و صفحاتی باید برای مقاله جدید لینک سازی کرد؟ در ادامه یک راه حل کاملا کاربردی و استاندارد به شما معرفی میکنیم.